iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

W Waszych profilach znalazła się nowa funkcjonalność: tablica z powiadomieniami. Będziecie miały tu podgląd na aktywność Waszych znajomych – będziecie powiadamiane o nowych wpisach na blogach, na forum. A dodatkowo będziecie mogły wysyłać znajomym proste „szybkie wiadomości”.

Jak to działa?(1) szybka wiadomość – wiadomości, które tu wpiszecie, pojawią się na tablicy powiadomień wszystkich Waszych znajomych. Mogą to być pytania, krótkie informacje, linki do ciekawych stron – co tylko chcecie. Osoby, które nie należą do Waszych znajomych, nie będą ich widziały.

(2) w wiadomości/powiadomieniu jest data dodania, zdjęcie i nazwa użytkownika, który je dodał. Szarą czcionką są zaznaczone wiadomości napisane przez Was, a czarną (3) – przez Waszych znajomych.

(4) możecie odpowiadać na wiadomości od Waszych znajomych – po kliknięciu w przycisk ‘skomentuj’ rozwinie się okienko do wpisania komentarza.

(5) możecie usuwać powiadomienia z tablicy. Jeśli usuniecie wiadomość dodaną przez Was – zniknie ona z tablic wszystkich Waszych znajomych. Jeśli usuniecie wiadomość dodaną przez innego użytkownika – zniknie tylko z Waszej tablicy.

(7) jeśli do danej wiadomości czy powiadomienia są już jakieś komentarze, wówczas widzicie przycisk ‘komentarze’ z ich liczbą zapisaną w nawiasie i datą dodania ostatniego (6).

(6) szarą czcionką zapisana jest data dodania ostatniego komentarza.
Uwaga: powiadomienia pojawiają się na Waszej tablicy wg daty dodania – najnowsze są na górze. Jeśli  ktoś doda do „starego” powiadomienia nowy komentarz – wątek ten przenosi się na samą górę.

(8) po kliknięciu w zdjęcie lub nazwę użytkownika przeniesiecie się na profil tej osoby.

(9) starsze powiadomienia są na kolejnych podstronach.


Na tablicy znajdziecie powiadomienia o nowych:
- wpisach na blogach znajomych
- komentarzach na blogach znajomych
- blogach założonych przez Waszych znajomych
- komentarzach do Waszego bloga
- wpisach na forum dodanych przez Waszych znajomych
- wpisach w wątkach z forum, które macie zaznaczone jako obserwowane.

 Jeśli nie chcecie widzieć tych powiadomień, możecie niektóre z ich (lub wszystkie) wyłączyć w edycji profilu (zakładka ‘edytuj profil’ w lewym menu).Jeśli do jakiejś wiadomości są już dodane komentarze (1), pojawiają się one w kolejności dodania –najnowsze są na dole. Jeśli dodacie do nich swój komentarz (2), pojawi się on pod dotychczasowymi.
Opcja ‘ukryj komentarze’ (3) pozwala zwinąć wątek.

============================================

Mamy nadzieję, że nowe funkcje będą Wam przydatne:) Jeśli coś będzie źle działało albo będziecie miały pomysły na to, jak rozwinąć tę funkcję – prosimy o kontakt.

Piszcie w komentarzach do bloga albo przez formularz kontaktowy (link do niego w stopce tej strony).
 

2009-05-26 14:56
Pomoc techniczna iWoman, pomoc, tablica, powiadomienia Komentarze (9)

Zapytacie: po co w internecie kolejny serwis dla kobiet?
iWoman powstał z inicjatywy kilku dziewczyn pracujących w Money.pl. Mimo że w sieci kobiecych serwisów jest całkiem sporo, nie widziałyśmy takiego, który byłby dla nas. Postanowiłyśmy stworzyć serwis, do którego chciało by się wracać żeby wiedzieć co jest na czasie, żeby spotkać ciekawych ludzi czy żeby zwyczajnie poczytać coś lekkiego przy kawie. Chcemy wspólnie z Wami - kobietami nowoczesnymi, aktywnymi tworzyć przestrzeń dyskusji, wymiany doświadczeń, poznawania kobiet o podobnych zainteresowaniach.

O czym będziemy pisać w serwisie iWoman? To w dużej mierze zależy od Was samych. Chcemy, byście to Wy (poprzez forum, komentarze, blogi i inne funkcjonalności, które będziemy z czasem dodawać) były współredaktorkami iWoman.

Serwis wystartował dwa miesiące temu. Staraliśmy się zrobić go jak najlepiej potrafimy, ale pewnie znajdzie się jeszcze niejedno niedociągnięcie.
Informujcie nas o nich, piszcie w komentarzach do bloga lub przez formularz kontaktowy (link jest w stopce strony). Bardzo liczymy też na Wasze opinie, a także pomysły na to, w jakim kierunku rozwijać iWoman, jakie są Wasze oczekiwania, o czym chcecie czytać, a jakie tematy zupełnie Was nie interesują. To dla nas bardzo cenne informacje, za wszystkie z góry dziękujemy!

Obecnie ulepszamy stronę profilu użytkownika już wkrótce zobaczycie ją w nowej odsłonie, bogatszej o nowe funkcjonalności. Pracujemy także nad optymalizacją forum. O nowościach w serwisie będziemy informować Was na bieżąco.

Pozdrawiamy :)

 

 

2009-05-20 15:43
Nowinki w iWoman blog, iWoman, pomoc Komentarze (22)